אחרי הלידה: כל מה שצריך לדעת על התפתחות התינוק עד גיל שלושה חודשים

ישנם לא מעט פריטי מידע שחשוב לדעת על התפתחות התינוק מבחינת מוטוריקה, תקשורת תזונה ושינה, כאשר כל אחד מאותם ההיבטים הנ"ל מתאפיין בדגשים אחרים שיש צורך להביא בחשבון. רגע לפני חדר הלידה, הנה מה שצריך לדעת על  שלבים להתפתחות התינוק – קראי כאן.

בחודש הראשון לחייהם, תינוקות עוברים הרבה שינויים ושלבים של התפתחויות שונות, כאשר שעות שינה, שעות ערות, סיבות אפשריות לבכי כמו גזים רעב וכו', הם כולם היבטים הכרוכים בהתפתחותו הכללית של התינוק. במקביל לכך, ישנם שלבים נוספים שמצפים להם ההורים הטריים, כמו למשל שלב קירוב הידיים לפה, הרמת הראש, פניה לקולות מוכרים ועוד. בתוך כך, הנה כמה מאפיינים לגיל זה:

  • הפניית ראש: התינוק אמור להיות מסוגל להפנות את ראשו לעבר אורות או רעשים בהירים.
  • שליטה בצוואר: תינוקות בד"כ אמורים להיות מסוגלים להרים את ראשם כשהם על הבטן, לאחר שפיתחו שליטה מסוימת בצוואר במשך מספר שבועות.
  • קולות: עד גיל חודשיים, תינוקות בד"כ יתחילו להשמיע "הילולים" וצלילים "חברתיים" אחרים בתגובה להורים שלהם ולסביבה.
  • עצבנות: כן, גם עצבנות היא חלק מתהליך ההתפתחות, כאשר המאפיינים שעתידים לצוץ יהיו גזים, רעב ועוד.

התפתחות התינוק בגיל חודשיים

אם בגיל חודש תינוקות אמורים להיות מסוגלים להפנות את הראש ולהרימו למספר שניות, אז בגיל חודשיים תינוקות כבר אמורים להיות מסוגלים להחזיק את הראש מורם במשך זמן ארוך יותר. כמו כן, בשלב זה תינוקות כבר אמורים להתחיל לחייך, להשמיע יותר קולות וכן לשלוט יותר בידיים שלהם.

במקרים רבים, התינוקות יוכלו בשלב הזה להזיז את הידיים והרגליים, כמו גם לבצע תנועות קופצניות עם יותר שליטה מאשר במהלך שלבי התפתחות התינוק הקודמים. עם זאת, יש לציין כי לכל תינוק או תינוקת יש את קצב ההתפתחות שלהם. גם אם ישנו עיכוב התפתחותי מסוים, חשוב שלא להילחץ אלא פשוט להקפיד לבדוק בטיפת חלב את ההתקדמות ולהמשיך כרגיל את תרגול השגרה שלכם בבית.

התפתחות התינוק בגיל שלושה חודשים

בשלב הזה לחייהם, תינוקות כבר בד"כ מחזיקים הראש במשך זמן ארוך יותר, כמו גם מסוגלים כבר להרים את החזה שלהם, לזהות פרצופים ולצחוק. כמו כן, בשלב הזה הראייה של התינוקות משתפרת, ככה שהם נהיים תגובתיים יותר להורים ולסביבה שלהם. אגב, זה זמן מצוין לגרות את תשומת הלב שלהם בעזרת כל מיני עזרים ויזואליים, קולות, דיבורים ועוד.

ככל שתקפידו יותר על תרגול בעזרת גירויים שונים, ככה בעצם התינוק יתגרה להסתכל, להביט, ליצור קשר, לחקור עם עיניו או ידיו ועוד. בפועל, שיפור בראייה הינו שלב מהותי וחשוב בהתפתחות של התינוק, שכן עצם הראייה המשופרת מאפשרת ליצור קשר עמוק ופעיל יותר עם התינוק.

לסיכום, כל תינוק\ת וקצב ההתפתחות שלהם

לסיכומו של דבר, בהחלט אפשר להגיד כי שלבי התפתחות התינוק משתנים ומקבלים ביטויים שונים בין תינוק לתינוק. גם אם אתם חוששים שמא ישנו עיכוב התפתחותי אצל התינוק, חשוב שלא להילחץ. ההמלצה היא כמובן להקפיד על קביעת תורים תקופתיים בטיפת חלב.

תוך שאתם מתרגלים את מה שאפשר לתרגל בביתכם עם התינוק, אתם כנראה תבחינו בשינויים התפתחותיים שונים במהלך הדרך. בשורה התחתונה, שמרו על רוגע וסבלנות, אך הקפידו גם להיות עם היד על הדופק. התפתחות נעימה, ובהצלחה!

תוכן עניינים

הצטרפו לאלפי לקוחות מרוצים!

השאירו פרטים ונציג שירות ישמח לסייע לכם.

אפליקציות תשלומים

אפליקציות תשלומים – הדרך הטובה לקבל כסף מלקוחות

אין זה סוד, שיותר ויותר אנשים ויתרו על האופציה להחזיק ולהשתמש בכסף מזומן. רבים מאיתנו מרגישים אי נוחות עם זה ולכן אנחנו מעדיפים להיעזר באמצעים אחרים בשביל לבצע קניות, הזמנות של מוצרים ושירותים, תשלומים ועוד. במקום להחזיק שטרות ומטבעות בארנק, אנחנו מחזיקים אמצעים אחרים שיכולים גם לחסוך טרחה וגם הרבה יותר בטוחים לשימוש.

סורגים לחלונות: כל מה שצריך לדעת על בטיחות הילדים בבית

סורגים לחלונות: כל מה שצריך לדעת על בטיחות הילדים בבית

סורגים לחלונות הם אמצעי חשוב לשמירה על בטיחות הילדים בבית. הם עוזרים למנוע נפילות מחלונות, שעלולות להוביל לפציעות חמורות ואף לתוצאות קטלניות. במאמר זה נסביר על היתרונות של סורגים לחלונות, סוגי הסורגים הקיימים וכיצד לבחור את הסורג המתאים ביותר לביתכם.

נעלי בלט

איך לבחור נעלי בלט מתאימות לרמה שלך בריקוד

למצוא את זוג נעלי הבלט המושלמות זה כמו לגלות אוצר חבוי שיש לו את הכוח לשנות כל פירואט, כל קפיצה וכל צעד עדין שאתה עושה. לא מדובר רק באסתטיקה או בלחישות האופוניות של סאטן ועור; זה על איך נעלי בלט נכונות יכול להיות שלוחה של הנשמה שלך על רחבת הריקודים. המסע של כל רקדן הוא ייחודי, אבל החיפוש אחר זוג נעלי הבלט האידיאלי הוא טקס מעבר שמדבר בשפה אוניברסלית.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

הבנה עמוקה: למה יהודים לובשים כיפה על הראש

אחד הסמלים המוכרים ביותר של האמונה היהודית הוא הכיפה, כיפה קטנה שחובשת גברים יהודים על הראש. לכיפה יש משמעות עמוקה במסורת היהודית, והיא משמשת תזכורת מתמדת לנוכחות האל למעלה ולצורך בענווה לפני השכינה.

סנדלים

סנדלים לקיץ המדריך השלם לבחירת הזוג המושלם

כאשר הקיץ מתחיל להראות את פניו, אחת מהבחירות החשובות שעולות בדעתם של רבים היא רכישת סנדלים איכותיים. סנדלים הם לא רק נעלי קיץ אופנתיות, אלא גם פתרון נוח ובריא לרגליים בימים החמים. הם מאפשרים לרגל לנשום, מציעים נוחות מרבית במהלך הליכה ארוכה ומהווים אביזר אופנתי שמשלים כל תלבושת. בחירת סנדלים איכותיים יכולה להשפיע משמעותית על בריאות הרגל ועל הנוחות הכללית במהלך היום.